W maju wybraliśmy się na wycieczkę do Mini Zoo Walim. Dzieci oglądały z zainteresowaniem zwierzęta egzotyczne i krajowe a  bezpośredni kontakt ze zwierzętami wywołał wiele emocji. Po zwiedzaniu był czas na mały posiłek, nawet niejadkom kanapki smakowały i oczywiście odpoczynek. Pełni sił wyruszyliśmy po kolejne przygody w „małpim gaju” oraz na dmuchańcach. To była wspaniała wycieczka, pełna wrażeń i emocji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci ubrane w kolorze zielonym powitały Wiosnę śpiewem , tańcem i piosenką.

Wybrały się również na plac przedszkolny w poszukiwaniu oznak Wiosny. Witaj Wiosno! – wołały przedszkolaki.

 

 

 

W ramach realizacji programu preorientacji zawodowej dzieci wybrały się na wycieczkę do „Wioski ginących zawodów” w Roskoszy.

Podczas spacerku po wiosce poznały dawne zawody: kowal, rymarz, tkacz, kamieniarz, kołodziej. Dzięki wspaniałym opowieściom Pana Marcina, dzieci dowiedziały się na czym polegała praca w tych zawodach oraz wiele ciekawostek związanych z  dawnymi zawodami. Najwięcej emocji wzbudziło u dzieci poznanie pracy cukiernika, gdzie pod czujnym okiem pani gospodyni same wyrabiały ciastka. Własnoręcznie wykonane ciasteczka wszystkim bardzo smakowały.

 

 

 

 

ABC- Ekonomii”- to projekt edukacyjny z zakresu edukacji finansowej , który był realizowany w grupie dzieci 6- letnich. Projekt ma na celu rozwinąć świadomość oraz wiedzę dzieci na tematy związane z wybranymi zagadnieniami ekonomicznymi, finansowymi oraz z zakresu przedsiębiorczości. W ramach projektu przedszkolaki uczestniczyły w dwunastu zajęciach opartych na opowiadaniach zawartych w książce „ ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” autorstwa Żanety Kupczyk i Wiktora Czepczyńskiego.

Dzieci m.in. poznawały walutę naszego kraju obecną jak i dawną oraz innych krajów, przeliczały pieniądze, rozmieniały banknoty na monety, wyjaśniały rozumienie różnych pojęć np. bank, cena, oszczędzanie, reklama, pożyczka, uczyły się tolerancji wobec osób biednych.

W ramach zajęć zrealizowano tematy:

- Co to są pieniądze?

- Skąd się biorą pieniądze?

- Co to jest cena?

- Po co pracujemy?

- Jaki można mieć zawód?

- Obowiązki domowe- co to takiego?

- Kto to jest wolontariusz?

- Co to znaczy, że ktoś jest biedny?

- Co to takiego reklama?

- Budżet domowy- co to takiego?

- Co to takiego pożyczka?

- Gdzie i jak oszczędzać pieniądze?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Kobiet , koledzy z grupy zaśpiewali dziewczynkom tradycyjne „Sto lat”, złożyli życzenia oraz wręczyli piękne róże. Dziewczynki były bardzo zachwycone i szczęśliwe.