Dnia 16.05.2024r. dzieci z grupy „Żabki” wybrały się na wycieczkę do Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej  z okazji Bialskich Dni Książki Dziecięcej. Dzieci zapoznały się z literaturą znajdującą się w bibliotece, dowiedziały się jak wypożyczać książki i wysłuchały fascynujących opowieści „Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek” i „Mieszkamy w książce”. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały piękne, kolorowe zakładki do książek, które będą im towarzyszyć podczas czytelniczych przygód.

 
 

Dnia 09.05.2024r obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na żółto -niebiesko, zrobiły flagi UE, wysłuchały hymnu i poznały zabawy niektórych krajów należących do Unii Europejskiej. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami i Europejczykami.

 

Dnia 21.05.2024r , wybraliśmy się na wycieczkę do agroturystyki ,,Czar Podlasia”’ w Osłowie. W czasie aktywnych warsztatów dzieci otrzymały wyposażone plecaki i ruszyły w poszukiwaniu roślin, zwierząt i materiałów badawczych. W agroturystyce poznały rolnika i ciekawostki o pracy w gospodarstwie, miały również możliwość obejrzenia różnorodnych zwierząt takich jak: kaczki, gęsi, konie, owce, kury, psy itp. Niezapomnianą przygodą była przejażdżka wozem przez łąki i pola. Na koniec nauka rozpalania ogniska oraz zabawy i gry wiejskie na świeżym powietrzu –przeciąganie liny, szukanie skarbu, malowanie kamieni.

To był udany dzień.

 

 

 

 

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „Dzieciaki Mleczaki” organizowanym przez Polską Izbę Mleka. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie, ponieważ mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Przedszkolaki poprzez zabawę poznają wartości odżywcze mleka i jego przetworów, poznają korzyści wynikające ze spożywania mleka dla organizmu. Dzieci zyskały wiedzę na temat tego, jak powstaje mleko i jego przetwory, jaką drogę musi przejść mleko aby w formie jogurtu czy sera mogło zagościć na talerzu. Celem programu jest rozwijanie postaw prozdrowotnych u dzieci i wzbogacanie ich słownictwa.

 

 

 

 

 

09.04.2024 dzieci odwiedziły kwiaciarnię znajdującą się na naszym osiedlu. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola. Pani w kwiaciarni pokazała małym Gościom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom także o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Przedszkolaki miały również okazję obserwować wiosenne kwiaty znajdujące się w pobliskich ogródkach. Na zakończenie wycieczki wspólnie wybraliśmy się na pobliski  plac zabaw.