15 listopada 2024r. w naszej grupie odbył się konkurs piosenki o tematyce patriotycznej. Każdy przedszkolak mógł zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wystąpiło 15 dzieci. Komisja w składzie: Pani Dyrektor Bogusława Sweklej i Agnieszka Panasiuk – autorka książek o Białej Podlaskiej oceniała staranność i dokładność wykonania piosenki (znajomość tekstu i melodii) oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury przyznało wszystkim uczestnikom nagrody i dyplomy.

Gratulujemy wszystkim młodym artystom.

8 listopada 2024r. odbył się dziecięcy konkurs recytatorski „Wierszobranie” zorganizowany przez Klub Kultury Eureka. Nasze przedszkole reprezentowały Hania i Aleksandra. 15 listopada 2024r. odbyło się wręczenie nagród. Wyróżnienie za wiersz „Bosa osa” otrzymała Aleksandra.

Gratulujemy

8 listopada dzieci z grupy „Jeżyki” zaprosiły do swojej sali wielu gości. Wśród nich znaleźli się: rodzice naszych dzieci, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, Dyrektor Szkoły mgr Bernadeta Mikołajczak oraz Wicedyrektor mgr Bogusława Sweklej. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa „Mazurka Dąbrowskiego”. Wielkie wzruszenie, radość i duma towarzyszyły dziś wszystkim, gdyż rocznica odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków, tych małych i tych dużych. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami i gratulacjami.

 

 

 

 

 

 

 

 Wszystkich Świętych – dzień wspomnień i rodzinnych opowieści, to dzień zadumy i rozmów o przodkach. Przedszkolaki z naszego przedszkola z okazji tak ważnego dnia wyruszyły na spacer na pobliski cmentarz. Dzieci w ciszy zapaliły znicze przy mogiłach zbiorowych żołnierzy polskich. Pielęgnujmy wspomnienia i nadajmy im cechy wyjątkowości. Niech pamięć o bliskich i bohaterach narodowych będzie cząstką wieczności, a światło znicza pomostem do dni dawno minionych, lecz niezapomnianych.

 

 

 

 

 

 

 

17 października pojechaliśmy na wycieczkę do Wólki Nadbużnej w gminie Siemiatycze, żeby poznać faunę i florę naszego regionu. Poruszając się ścieżką przyrodniczo – edukacyjną wśród sosnowych drzew dzieci podziwiały makiety zwierząt różnych rozmiarów oraz  olbrzymie grzyby zarówno jadalne jak i trujące. Słuchały głosów mieszkańców lasu przy planszy „Echa leśne” i wskazywały zwierzęta wydające ten dźwięk. Wysłuchały informacji o mieszkańcach lasu czytanych przez nauczyciela, zamieszczonych na tablicach edukacyjnych i ciekawostek na ich temat umieszczonych w wiatach ekologicznych. Oglądały karmniki, budki lęgowe, bawiły się leśnymi puzzlami. Poruszały się po labiryncie edukacyjnym i podziwiały domek leśnych ludków. Obserwowały mrówki w mrowisku, grzyby naturalnie rosnące wśród roślinności i piękno krajobrazu Polskiej Złotej Jesieni.

Czas na wycieczce szybko upłynął. Połączenie ruchu na świeżym powietrzu z nauką sprawiło dzieciom dużo przyjemności i  niezapomnianych wrażeń.