22 maja grupa „Jeżyki” wybrała się na wycieczkę do „Mini Zoo Park” w miejscowości Walim. Po dotarciu na miejsce dzieci uczestniczyły w edukacyjnym spacerze pod opieką pań pracujących w zoo. Z zaciekawieniem słuchały informacji o mieszkańcach mini zoo. Oglądały małpki, lemury,  serwala, papugi, nietoperze, piranie, strusie,  surykatki,  wiewiórki,  żurawie … a wielbłąda, kozy, alpaki, króliki głaskały i karmiły marchewkami.  Kolejnym punktem wycieczki był tor przeszkód w „Małpim gaju”. Dzieci pomimo obaw dzielnie pokonywały trasę, niektóre z asekuracją pań. Następną atrakcją były dmuchane zamki i plac zabaw. Po wszystkich niespodziankach przyszedł czas na odpoczynek i kiełbaski na świeżym powietrzu. Wycieczka była atrakcyjnym sposobem na spędzenie czasu w otoczeniu przyrody i zwierząt. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, wzbogacone o nową wiedzę i wspomnienia.

Kto nas leczy? Kto bada uszy, nos i gardło? Tego dowiedziały  się dzieci podczas zabawy w laryngologa i okulistę. Poznały narzędzie ich pracy oraz podstawowe czynności wykonywane  przez lekarzy w trakcie badania pacjenta. Akcesoria tj. szpatułki wykorzystywały do zabaw matematycznych układając z nich różne wzory. Przedszkolaki wiedzą, że praca lekarza jest bardzo odpowiedzialna i potrzebna, a doraźną pomoc  na różne dolegliwości można uzyskać w przychodni lekarskiej.

  6 maja obchodziliśmy święto strażaków. Głównym celem naszych działań było przybliżenie dzieciom  specyfiki pracy strażaka, budowanie zaufania do osób wykonujących ten zawód oraz poznanie przez dzieci sposobów zachowania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w zawodach strażackich. Obserwowały co wywołuje pożar, jak się zachować w sytuacji zagrożenia i jak wezwać pomoc. Wcielały się w rolę strażaków naśladując ich  w akcji. Każdy przedszkolak, choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak.

 Wszystkie zabawy wywoływały duży entuzjazm.

 

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Do tego święta przygotowywaliśmy się przez cały tydzień. Dzieci uczyły się segregować śmieci oraz jak powstają nowe zabawki z odpadów. Z surowców wtórnych wykonały Ekoludka. Poznały pojęcie recyklingu, czyli ponownego wykorzystania zasobów odpadowych. Wykonały masę papierową, a z niej papier, na którym namalowały flagę Polski. Oglądały czystą i brudną wodę, opisywały jej zapach i wygląd.  Zrobiły prosty filtr i przefiltrowały brudną wodę. Wykonały gazetkę na temat „Co cieszy, co smuci Ziemię”. Dzieci wiedzą jak żyć ekologicznie, rozumieją, że każdy  z nas ma wpływ na jej wygląd.