W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

 

28 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z niecodziennymi gośćmi. Odwiedziły nas panie stomatolog z Dental Care.

         Przedszkolaki serdecznie powitały gości, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyły naszym podopiecznym specyfikę swojego zawodu. Omówiły akcesoria wykorzystywane przez nie w codziennej pracy oraz zapoznały z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Panie dentystki uwrażliwiły również dzieci na potrzebę spożywania owoców, warzyw i produktów mlecznych, które są zdrowe dla zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na zakończenie odwiedzin, panie zachęciły dzieci do wizyt kontrolnych
w gabinecie stomatologicznym, przełamując tym samym lęk przed kontaktem z dentystą.

         Bardzo dziękujemy za poświęcony czas. Była to niezapomniana lekcja dzięki, której przedszkolaki wzbogaciły wiedzę na temat dbania o piękny i zdrowy uśmiech.

 

 

 

W tym tygodniu w przedszkolu rozmawiamy o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci poznają podstawowe zasady ruchu drogowego i uczą się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Dzisiaj grupa Muchomorków wybrała się na pobliskie skrzyżowanie. Dzięki temu dzieci same mogły obserwować ruch uliczny, sygnalizatory świetlne i znaki drogowe. Podczas wycieczki przedszkolaki zgodnie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach ubrane były w kamizelki odblaskowe.

 

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji, w naszej grupie odbyły się różnorodne zabawy: tańce przy muzyce, zabawy integracyjne, mini konkursy. Każda grupa miała również przygotowany słodki poczęstunek.