Podczas naszych zabaw i zajęć w przedszkolu podejmujemy różne aktywności. Oto kilka przykładów

1.Jesienne drzewa – zabawy plastyczne

2. Zabawy w kodowanie na dywanie

3. Jeże – zabawy manualne.

4. Grzyby – zabawa matematyczna.

W celu promowania głośnego czytania dzieciom,  29 września zaprosiliśmy do naszej grupy Panią Agnieszkę, bialską pisarkę. Przeczytała ona dzieciom wiersze o tematyce jesiennej, których przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniem wysłuchały, a następnie

z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Podczas spotkania dowiedziały się również czym zajmuje się pisarz.

Dzieci podziękowały Pani Agnieszce za przybycie i przeczytanie wierszy oklaskami.

Wszyscy wiemy, że czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Dlatego warto

i trzeba czytać dzieciom!

Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno w przedszkolu czytamy!

Nasze przedszkolaki systematyczne korzystają ze spacerów w pobliżu przedszkola. Celem spacerów jest poznanie najbliższego otoczenia, zasad bezpiecznego poruszania się po chodnikach, zasad ruchu drogowego oraz zrozumienie korzyści płynącej z aktywności fizycznej.

 

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Poprzedniego dnia dziewczynki wykonały prezenty chłopcom, a rodzice zakupili drobne upominki, które koleżanki wręczyły kolegom, życząc im  wszystkiego najlepszego.

Każdy chłopak w tym dniu czuł się wyjątkowy. Dzień minął na wspólnej zabawie.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu święta.

 

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekała na dzieci niespodzianka. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z klaunem, w którego wcieliła się pani. Przy ulubionych przebojach muzyki, dzieci tańczyły, bawiły się chustą animacyjną i slgumą. W tym radosnym dniu nie zabrakło medali, dyplomów dla dzielnych przedszkolaków, pysznego poczęstunku oraz życzeń od wszystkich pań.

Kochane przedszkolaki!

Życzymy Wam słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu. Żeby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą dużo cudownych i pozytywnych doświadczeń.