Dnia 05.12.2023, z okazji Mikołajek wyjechaliśmy do sali zabaw Fit and Fun, gdzie spędziliśmy wspaniałe, radosne i niezapomniane dwie godziny intensywnej zabawy. Wśród atrakcji nie zabrakło również malowania twarzy i zabaw na dmuchanym zamku. Na zakończenie dzieci otrzymały balony w różnorodnych kształtach.

To był udany dzień!

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 23.11.2023, w Przedszkolu Samorządowym nr 6, odbył się VIII Miedzyprzedszkolny Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu była popularyzacja utworów o treści patriotycznej, a także ocalenie od zapomnienia pięknej polskiej tradycji pieśni, które noszą w sobie znamiona ważnych momentów w historii naszej ojczyzny.

Naszą grupę reprezentowała Zofia Siegieda, która wykonała utwór pt:,,Polska Czy to noc czy to dzień "

Serdecznie gratulujemy.

 

17 listopada dzieci z grupy „Żabki” rozpoczęły realizację programu profilaktycznego „Czyste powietrze wokół nas”,  który jest jednym z istotnych  projektów Narodowego Programu Zdrowia w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy. Przedsięwzięcie również koordynowane jest przez Państwowy Inspektorat Sanitarny.

Program ma za zadanie:

  1. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
  2. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
  3. Zwiększyć wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
  4. Zwiększyć poziom wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
  5. Zwiększyć wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy.

Realizację programu rozpoczęliśmy od wycieczki po okolicy, którą dzieci znają obserwując różne rodzaje dymów oraz to, skąd się one wydobywają.

15 listopada dzieci z grupy "Żabki" podczas zajęć poznały historię związaną z polskimi władcami „Wiano świętej Kingi”  -legendę związaną z powstaniem kopalni soli w Wieliczce. Podczas zabaw badawczych poznawały właściwości soli. Na początku wrzuciły do wody sól i rozpuściły mieszając. Tak powstała solanka. Następnie postanowiły się przekonać czy można rozdzielić sól od wody, tak by powstały kryształki. W solance umieściły nitkę przywiązaną do patyczka, umieściły w kąciku przyrody. Teraz trzeba poczekać kilka dni. Teraz będziemy czekać i obserwować co wyjdzie z tego eksperymentu.

Chociaż czasem tak niechętnie

Jem marchewkę albo szpinak

To pamiętam o zawartych

W tych warzywach witaminkach

 

Chrup warzywa dla urody

Kto je wcina – ten jest zdrowy

Wybór wielki, warzyw pełno

Więc wybierzesz coś na pewno